יום חמישי בערב

from by Memories From Utopia

/
  • Streaming + Download

    Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.

      name your price

     

lyrics

למצוא את משמעות החיים דומה לארוחה במסעדת סושי עם המשיח. קרוב לוודאי ששניהם לא יקרו, וגם אם אכן תמצא את משמעות החיים או שהאדם שמולך יהיה המשיח לא תדע שהם נמצאים ממש מתחת לאפך. גם אם לאותו משיח יהיה זקן ארוך וחמור לבן, וגם אם תסתכל בטלפון שלו ותמצא את המספר של אלוהים שהשתדרג לאייפון שבע במבצע טרייד אין של סלקום.

אז נכון, לא התמזל מזלי לאכול לצידו של המשיח ארוחת צהריים אבל בסושיה הייתי. ליד המקום שבו אני גר נמצאת סושייה קטנה עם טבח אריטראי ענק והרבה דגים שמישהו הבריח מהתחנה המרכזית. באותם אחר צהריים ישבתי וצפיתי להנאתי בג'ינג'ית שישבה על הבר, משחק את המשחק האהוב עלי - נחש מה באמת שמח לי בסושי. עשרים דקות אחר כך אני משתלב בתנועה האיטית של יום חמישי, מנסה לסגור כמה שיחות לפני השבת.

אנשים הם כמו בצל. בשוק הבצל טרי וטוב, אבל לפעמים הוא רקוב: לפעמים הוא רקוב מבפנים והקליפה נראית בסדר, ולפעמים הוא רקוב מבחוץ והקליפה לא משהו. אבל אם תקלף אותו תמצא אדם טוב. טעמו של הבצל הזה חריף, אבל זה מה ששילמת עליו לא?

אנשים חולפים על פני, כולם אינדיבידואלים ביחד, כל אחד עולם ומלואו שכבר מזמן נתון לדיקטטורה של קוקה קולה ואפל. הולכים בדרך הישרה והמסודרת, בכביש הראשי של החיים. כולם מסתובבים בבלבול עד שהם מגיעים לתחנה הסופית, נושמים זיהום אוויר בחיים סינטטיים, אוכלים פלסטיק וסוכר.

אני עוצר את האוטו על אי תנועה מול הים, מביט בשקיעה שמכוסה גורדי שחקים גדולים ומכוערים, מגדלי רפאים לצרפתים שבאים לארץ רק בקיץ. אמרתי שהחיים הם כמו מסעדת סושי ושאנשים הם כמו בצל, אבל איפה אלוהים? אלוהים יכול באותה מידה להיות מבקר המסעדות, השף האריטראי או אפילו לא קיים בכלל. בכל מקרה הסושיה עברה בעלים וכל מה שנשאר לנו לעשות זה לסיים את המנה ולפנות את השולחן.

credits

from זכרונות מאוטופיה, released April 2, 2017
מילים, לחן, ביצוע - איתמר אפק

tags

license

all rights reserved

about

Memories From Utopia Tel Aviv Yafo, Israel

contact / help

Contact Memories From Utopia

Streaming and
Download help